Eucharistie? Večeře Páně? Mše svatá?

Eucharistie? Večeře Páně? Mše svatá?

S radostí Vás chci pozvat na setkání nad nejkrásnějším tématem a tím je slavení eucharistie. 

Protože je kolem ní mnoho otázek, pozvali jsme P. Václava Vacka, aby nám pomohl hledat směr, jak přemýšlet a žít eucharistii. Je člověkem, který se slavném Večeře Páně zabývá celý svůj kněžský život. Vydal několik publikací na toto téma a v současné době je asi v naší zemi člověkem, který toto téma má zpracované nejen teoreticky, ale dlouholetou praxí. 

Pojďme tedy společně hledat cesty k porozumění a prožívaní slavení Večeře Páně.

Všichni jste srdečně zváni!!!

Poslední setkání bude v pátek 25. listopadu 2022 v 18:00. Tentokráte se ale sejdeme v Gymnáziu ve Dvoře Králové nad Labem. (Gymnázium, Dvůr Králové nad Labem, nám. Odboje 304)

Toto setkání budeme prožívat "rodinný rituál". 

Pátek 25. 11. 2022

s sebou každý:

  • skleničku na víno (kalíšek...)
  • čajovou svíčku
  • do páru jeden talířek (kdo bude sám, vezměte si taky, na místě se nějak dáme dohromady)

Těším se na viděnou!

P. Petr Stejskal, farář

P. Václav Vacek

Václav Vacek

Narodil se v Dolní Čermné u Letohradu v rodině účetního a švadleny jako prostřední ze tří dětí. Jeho otec byl politický vězeň nacistického i komunistic­kého režimu.

Vyučil se nástrojařem. Po maturitě začal při zaměstnání studovat strojní fakultu na ČVUT. Posléze studoval na CMBF v Litoměřicích. Na kněze byl vysvěcen v roce 1975, poté působil ve farnostech královéhradecké diecéze. Jako kaplan a administrátor působil v JičíněNáchoděČeské TřebovéPardubicíchLipolticíchHněvčevsiChlumci nad Cidlinou a Písečné.[2]

Před rokem 1989 byl součástí církevního disentu, podílel se v něm na vydávání samizdatu, byl členem sboru poradců kardinála Františka Tomáška. Velký význam ve svém životě přikládá setkáním s osobnostmi podzemní církve, mezi které patřili Josef ZvěřinaOto MádrJiří Reinsberg.

Od roku 1990 do roku 2019 byl farářem v Letohradě. Na konci července 2019 odešel na vlastní žádost do výslužby. Je členem ­kněžské a pastorační rady Královéhradecké ­diecéze.